Troopilise Smushie kolm komponenti, mis annavad organismile kevadise energialaengu.
08. mai 2020
Salvesti Smushie supersmuutide perega on liitunud uus troopiline maitse: aprikoosi-ananassi smuuti linaseemnetega. Nimetatud kolmele peamisele koostisosale võib julgelt omistada supertoidu tiitlid, sest lisaks särtsakale maitsele on neil ka keha ja meelt turgutavad omadused.
Aprikoos
Kas teadsid, et isegi astronaudid sõid Apollo kosmoselendude missioonidel aprikoose snäkikujul? Mahlased aprikoosid sisaldavad rohkelt A-vitamiini, mis aitab meie kehal erinevate haigustega võidelda, samuti tugevdab immuunsüsteemi ning aitab nahal ja juustel särada. Lisaks peidavad need kollased viljad endas C-vitamiini, rauda ja kaaliumi ning annavad oma panuse südamehaigustega võitlemiseks.
Ananass
Lisa aprikoosi kasulikele omadustele ananassi võlud ja tavaline smuuti saabki supervõimed. Ananassi kasulikkust tervisele seostatakse eelkõige seedeensüümiga bromelaiin. Seda keerulise nimega ensüümi on kõige rohkem ananassi südamikus. Bromelaiinn aitab kaasa ainevahetusele ning on seega suurepärane looduslik abivahend organismi jääkidest puhastamiseks. Ananassi regulaarne söömine hoiab ka luud ja immuunsüsteemi tugevana. Söö 100 grammi ananassi päevas ja täidad peaaegu täielikult enda päevase C-vitamiini vajaduse! Troopiline välimus, vähene kalorsus ja mõnusalt magus – sedasi võib vast kõige paremini seda supervilja kirjeldada.
Linaseemned
Linaseemned on kõrgelt hinnatud supertoit, mida lisatakse krõmpsuvale salatile, suppidesse, pajaroogadesse, küpsetistesse, hommikusele müslile ja muidugi puuviljasele smuutile.
Eriti tähtsad on linaseemned meid nooruslikuna hoidva E-vitamiini poolest: päevanormi saavutamiseks tuleb süüa 100 g seemneid. Samuti leidub linaseemnetes väärtuslikke oomega-3-, oomega-6- ja oomega-9-rasvhappeid.
Linaseemned tugevdavad immuunsüsteemi, suurendavad vastupidavust nakkushaigustele, ergutavad talveunne soikunud seedimist ning mõjuvad põletikuvastaselt.
Kui aga linaseemneid leotada külmas või kuumas vedelikus, siis eralduvad nendest vette väärt limaained, mis seedekulglasse jõudes moodustavad selle seintele kaitsva kihi.